Barista Kursu

Son günlerde sokaklarda caddelerde sosyal yaşamın bol olduğu hemen her yerde dikkat çeken mekânlar ortaya çıkmıştır. Kahve ve sıcak içecekler üzerine envaı çeşit ürünlerin bulunduğu bu yeni nesil kafeler, uğrak mekanlarımız arasında zirveye yerleşmişlerdir. Dostlarımızla sohbet için olsun keyifli vakit geçirme adına olsun, sıcak ve lezzetli içeceklerimizi yudumladığımız bu yerler giderek daha da popüler hale gelecek gibi durmaktadır.

Peki önümüze konan kiminin adını bile duymadığımız içecekleri kim hazırlamaktadır? Her seferinde aynı kıvamı ve tadı nasıl tutturabilmektedirler? Tadı ile tüketicilerini etkilemeyi başardıklarını göz önünde bulundurursak, bu işin aslında başlı başına bir uzmanlık alanı olduğunu bilmemiz gerekiyor. Görünmeyen bu usta ellere İtalyanca Barmen anlamına gelen Barista denmektedir. Barista’lar sıcak içecekler ve hemen her kahve üzerinde deneyimli işinde uzman personellere verilen isimdir.

Espresso yada Latte hazırlamak kolay bir iş gibi görünse de, maalesef evde yaptığımız asla kafelerde içtiğimiz gibi olamamaktadır. Çünkü bu iş incelik bilgi ve maharet gerektirmektedir. Bu anlamda Barista Kursu üzerine ilgi giderek artmaya başlaması aslında şaşırılacak bir durum değildir. Ülkemizde genç olan ancak giderek artan kahve sektörüne, yetenekli Barista personellerine ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır.

Sensory-Labs-Barista-Experience

Artık hemen her yerde karşımıza çıkmaya başlayan kahve dünyaları için birilerinin iyi içecek hazırlaması gerekmektedir. Kahve çekirdeğinin hikâyesini yeniden yazan usta ellerden olmak için Barista Kursları sizleri beklemektedir.

Related Posts

Leave a Comment

});