Çay Demlemede Püf Noktalar

Kahvaltıların ve kişilerin vazgeçilmez tercihi olan çay her zaman en iyi şekilde karşımıza çıkabilir. Çay içmek bir bağımlığa benzer ve kişilerin çay içmesi zevklerine karşı yapılan yenilikleri de ön plana çıkarabilir. Günümüzde üretilen poşet çaylar, sallama çaylar ve benzeri ürünler çay sevenlere kolaylıkla sunulur. Ancak çay sevenlerin yorumu demlemenin tadının daha güzel olduğu yönündedir. Çay demleme yöntemi ile her zaman en iyi çayları demleyerek damak tadınıza uygun zevki yakalayabilir, birçok bardakta çay içebilirsiniz.

fft99_mf2403217[ad#footer_mid]

Çay demlemede öncelikle kullanılan suyun önemi çok yüksektir. Suyun temiz olması, içme suyu olarak kullanılması çayın tadını doğrudan etkiler. Kireçsiz, klorsuz sular çayın tadını daha güzel yapacaktır. Aynı zamanda çaydanlığında içerisinin temiz, kireç tutmamış olması gerekir. Kireçler, çayın tadını alarak sizlere sadece su gibi sunulmasına neden olabilir. Çay demlerken alt kısmı doldurmak ve çayı demlemek daha sonra kalan kısmı bekletmek çayın doğru demlenmesini engeller. Demleme işlemleri, normalden de uzun süren olaylara denir. Temiz suyu kaynamaya bıraktığında aynı zamanda çayın olduğu yere oda sıcaklığındaki (ılık) suyu ekleyip ısınmasını beklemelisiniz. Bu işlem uzun sürebilir fakat çayın tadını oldukça güzelleştirebilir. Kaynayan suyu direkt siyah çaya eklemek çayı yakabilir. Bu durumda yaprakların tadı tam olarak suya geçmez. Yavaş biçimde ılık konular suyun içerisinde yapraklar ne kadar fazla durursa o kadar güzel çay demlemiş olacaksınız.

Resim_1393601452[ad#footer_mid]

Barista kursu olarak isimlendirilen günümüzün popüler mesleğinde aynı şekilde bu tür eğitimler yapılır. Onlarca, yüzlerce, binlerce kişinin sevdiği, vazgeçemediği çay Barista ismini kazanmış kişiler tarafından oldukça kaliteli bir şekilde yapılabilir. Sizlerde çay demleme ile her zaman en iyi şekilde çay içebilecek, zevklerinize ulaşabileceksiniz.

black-tea-cup_Çay_tea_green_en_iyi_çay_resmi_Yeşil_çay_yapraği_bahçesi[ad#footer_mid]

Related Posts

Leave a Comment

});