Çikolatalı Türk Kahvesi

Yanlış duymadınız! En sevdiğiniz iki lezzeti birleştirerek içmeyi hiç denediniz mi? Çikolata ve kahve artık bir arada sizlere sunuluyor ve her zaman evde yapabileceğiniz kıvama getirilebiliyor. Türk kahvesi sevenler ve yanında çikolata tüketenler artık “Çikolatalı Türk Kahvesi” yaparak zevklerini ortaya çıkarabilir. Birçok alana hitap eden ve her zaman yapılan kahveler arasında bulunan çikolatalı kahve sizlere en iyi şekilde sunulacaktır. Evinizde iki kişilik çikolatalı kahve yapmak istiyorsanız sahip olmanız gereken malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz;

2 Tatlı Kaşığı Damla Çikolata

2 Tatlı Kaşığı Kahve

1/2 Tatlı Kaşığı Şeker

2 Türk Kahvesi Fincanı Su

Malzemelerimizi tamamladıktan sonra sıra geldi kahvemizi pişirmeye! Öncelikle su ve çikolata cezveye alınarak kaynatılmalıdır. Karıştırma işlemi çikolatalar erinceye kadar devam ettirilmelidir. Çikolatalar eridikten hemen sonra cezvenin içerisine şekeri ekleyin ve karıştırma işlemini sürdürün. Kahveyi de üzerine ekledikten sonra bir kere karıştırdıktan sonra ateşi kısınız. Kısık ateşteki kahvenin köpüğü bol olacaktır ve çikolata tadını daha çok duyabileceksiniz. Kaynama işlemleri gözlemlendiğinde hemen fincanlara yarım şekilde paylaştırılır ve birkaç saniye tekrar kaynatılan cezvenin içerisindeki kahvenin hepsi fincanlara aktarılır. Kahve son haliyle hazır ve hepinize afiyet olsun!

13[ad#footer_mid]

Bireylerin zevk aldığı kahveler her zaman her alanda karşılarına çıkabilir ve uzman kişiler tarafından veya makineler aracılığı ile hazırlanabilir. Ancak canları istediği zaman evlerinde kahve yapmak isteyen kişiler belirttiğimiz seçeneklerden yararlanarak işlemleri takip ettiklerinde kendilerine en iyi kahveleri yapabileceklerdir. Sizlere sunduğumuz kahve tarifi ile her zaman güzel kahveler yapabileceğinize emin olabilir ve sitemizden her zaman yararlanabilirsiniz. Bu durumda kaliteli bir tat için her zaman en iyi kahve çeşitlerini öğrenebileceksiniz. Sizlere sunulan bu avantajı kullanarak kahvelerinizi ön planda tutabilirsiniz.

11[ad#footer_mid]

 

Related Posts

Leave a Comment

});