Damla Sakızlı Kahve Nasıl Yapılır?

Türk kahvesi ülkemizde oldukça sevilen sıcak içecekler arasında yer almaktadır. Farklı lezzetler herkesin çoğu zaman dikkatini çekmektedir. Bu konuda kahvenizi sade içmek yerine damla sakızlı olarak tercih edebilir sizlerde değişik tatları deneyebilirsiniz. Damla sakızlı kahvenin yapımı da Türk kahvesi gibi zor değildir. Damla sakızlı kahvenizi aşağıdaki maddeleri izleyerek kolaylıkla yapabilirsiniz.

13[ad#footer_mid]

Malzemeler

Küçük bir parça damla sakızı

Çekilmiş kahve (100 gr)

Hazırlanışı

Damla sakızı ile kahvenizi karışırın. Yaptığınız karışımı kavanozda saklayabiliriniz. Bu şekilde bir süre bekledikten sonra Türk kahvesi hazırlar gibi, damla sakızlı kahvenizi pişirmeye başlayabilirsiniz. Pişirme işlemini yaparken alacağınız damla sakız kokusu da oldukça güzel olacaktır.

Son yıllarda en çok tercih edilen sıcak içecekler arasında yer alan damla sakızlı kahve çok sayıda farklı yerlerde seçebileceğiniz içecekler arasında yer almasının yanı sıra evlerinizde de kolaylıkla yapabileceksiniz. Normal kahve yapımından sadece çok az farklılıklar ile yapacağınız damla sakızlı kahve sizlerin farklı sunumlar yapmasını da sağlayacaktır. Damla sakızlı kahvenizi kendiniz hazırlayabileceğiniz gibi hazır halde satışı yapılan paketleri de alarak kullanım yapabilirsiniz. Evde kendinizin yaptığı kadar lezzetli olmayacağı bir seçim olan hazır halde satılan damla sakızlı kahvelerin yerine taze çekilmiş bir kahve ve damla sakızı ile pişirmeniz sonucunda alacağınız lezzet çok daha güzel olacaktır.

11[ad#footer_mid]

Osmanlı dönemlerinden bu yana önem taşıyan bir tat olan damla sakızı, kahve ile birleşmesi sonucunda oldukça güzel bir sıcak içecek olarak sunulmaktadır. Sizlerde kahve eğitimleri ve çok daha fazlası hakkında detayları öğrenmek için bu konuda eğitim sağlayan yerlerden hazırlanış esnasında püf noktaları öğrenebilirsiniz. Türk kahvesi ülkemizde oldukça sevilen bir sıcak içecek olması kişilerin damla sakızlı kahveyi tatmalarında da oldukça etken olmaktadır.

12[ad#footer_mid]

Related Posts

Leave a Comment

});