Ev Yapımı Soğuk Çay

Kahvaltılarda, akşam yemeklerden sonra ve benzeri durumlarda her zaman tüketilen sıcak çaylar dışında da soğuk çaylar sürekli tercih edilmekte. Dışarıda satılan markalar aracılığı ile her zaman soğuk çay bulmanız mümkün. Ancak evinizde kendi yapımızın ile hazırlayabileceğiniz ev yapımı soğuk çay ile her zaman çayınızı yudumlayabilirsiniz. Soğuk çaylar özellikle yaz aylarında gündeme gelirken her zaman tercih edilen içecekler arasında yer alıyor. Bu durumda sizlere sunacağımız özel tarifler ile her zaman evinizde ev yapımı soğuk çay yapabileceksiniz. İhtiyacınız olan malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz;

11[ad#footer_mid]

Yarım demlik siyah çay, tatlandıracağınız kadar şeker, limonlu yapmak isterseniz bir adet limonun suyu, soğuması için yeteri kadar buz, son olarak su yeterli olacaktır. Yapımı ise oldukça basit olan soğuk çayların takip edileceği yönü şu şekilde; öncelikle her zaman ki gibi çayınızı demleyin. Demlediğiniz çayı tencere, sürahi gibi geniş ağızlı bir kaba alınız. İçerisine soğuması için buz kalıplarını koyunuz. Buzlar tamamen eridikten sonra içerisine limon suyunu ve şekeri ekleyin. Karışımınıza su ilave edin ve buzdolabına alın. Servis anında da daha bir soğuk çay istiyorsanız ek olarak içerisine buz atabilirsiniz. Bu durumda ev yapımı soğuk çayınız hazır olacaktır. Soğuk çay yapmak günümüz imkanları ile son derece basittir. Dışarıda da alacağınız bu hizmet sizlere Baristalar tarafından aktarılabilir. Soğuk çaylar günümüzde çeşitli meyveler ile sizlere sunulabiliyor. Bu durumda dilediğiniz soğuk çayı evinizde de yapabileceksiniz.

13[ad#footer_mid]

Barista eğitimi adı altında sizlere verilen bu hizmette limonlu, bergamotlu, şeftalili, kayısılı, elmalı ve benzeri türler soğuk çay şeklinde sunulur. Aldığınız hizmet ile her zaman kaliteli sonlara ulaşabileceğinizden emin olabilirsiniz. Sizlere verdiğimiz tarifte de limon yerine farklı tatlar, meyveler kullanabilir, zevkinize göre soğuk çayınızı yapabilirsiniz.

14[ad#footer_mid]

 

Related Posts

Leave a Comment

});