Kahve Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Türk kahvesi bir çok yörede oldukça sevildiği kadar yurt dışında da oldukça tercih edilmektedir. Özellikle ülkemizde gün içerisinde herkesin kendisi için belirlediği zamanlarda kahve içme alışkanlıkları görülmektedir. Peki, kahve yapılırken dikkat edilmesi gereken kurallar nelerdir. En iyi kahveyi nasıl yapabiliriz , eksiklerimiz var mıdır bunları araştırmalarımız sonucunda öğrenebiliriz.

12[ad#footer_mid]

Kahvenin kalitesinin iyi olması, kahve yapımını oldukça etkilemektedir. Kahvenizi aldıktan sonra mutlaka açık yerlere bırakmayın. Kahve yapılırken kullanılacak olan suyun da iyi olması yapacağınız kahvede tadın kaçmamasını sağlayacaktır. Kullanacağınız cezveyi seçtikten sonra kaç fincan kahve hazırlayacaksınız o kadar fincanda su koymanız gerekmektedir. Cezvenizin içerisine şeker tercihinize göre seçiminizi yapabilir istediğiniz miktarı ayarlayabilirsiniz. Genelde tercih edilen şeker miktarları, az şeker için yarın kaşık, orta şekerli kahve için tam kaşık, şekerli kahve için ise iki kere tam kaşık şeker cezveye koyabilirsiniz. Kahvenizi hazırlamak için cezvenin içerisinde kısa bir süre kaşık ile karıştırarak kısık ateş üzerine koyabilirsiniz. Kısık ateşte kahve pişerken sürekli olarak karıştırarak, kahveniz çok daha iyi pişmesini ve daha fazla köpük oluşmasını da sağlamış olacaksınız. Kahvenizin pişerken taşmaya yakınlaşacağı esnada ateşten alarak fincana boşaltabilirsiniz. Birden fazla kahve hazırlarken köpüğün eşit miktarda yayılması için öncelikle bir miktar fincanlara dökerek geri kalanını da sonra içerlerine aktarıp hepsinde köpük olmasını da sağlayabilirsiniz. Kahvenizi bu şekilde hazırlamış olacaksınız ve dilerseniz yanında ikramlar ve su ile sunumu yapabilirsiniz.

13[ad#footer_mid]

Kahve eğitimi alarak dilerseniz bu konuda uzman olarak da çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Sizlerde araştırmalarınız sonucunda en doğru şekilde kahve hazırlayarak bu konuda oldukça başarılı sunumlar yapabileceksiniz. Köpüklü kahve yapımı özellikle oldukça dikkat edilen ayrıntılar arasında da yer almaktadır, sizlerde yazımızda anlattığımız doğrultuda kahvenizi hazırlayarak sonuca ulaşabilirsiniz.

11[ad#footer_mid]

Related Posts

Leave a Comment

});