Kahve Tarifleri

 

AMERİCANO

AMERICANO

Cappuccino fincanında yapılır. Fincan sıcak su ile haşlanır. Cappuccino fincanının 2/3 ’ü sıcak su ile doldurulur. Değirmenden çektiğimiz 7 gr. kahve kaşığa konularak preslenir ve makineye takılır. Cappucino fincanında ki sıcak suyun üzerine espresso indirilir ve kuki ile servis edilir.

 

 

AROMALI CAPPUCCİNO

AROMALI CAPPUCCINO

Önce makinenin buhar çubuğu yardımı ile soğuk süt cezvede köpürtülür. Köpürtülen süt dinlenmeye bırakılır. Kaşığa 7 gr. kahve değirmenden alınarak preslendikten sonra makineye takılır. Cam bardağa öncelikle yarısına kadar köpürttüğümüz sıcak süt konulur. Sütün üzerine köpük konulur. İçerisine 2 kapak istenilen şurup konularak makineden espresso fincanının 2/3 ’ü kadar kahve alınır. Alınan kahve yavaş yavaş hazırladığımız karışımın içine aktarılır. Böylece 4 katlı bir ürün elde etmiş oluruz. Yanında kuki ile servis edilir.

 

CAFE LATTECAFE LATTE

 

Cam bardakta yapılır. Makinenin buhar çubuğu yardımı ile soğuk süt ısıtılır. Değirmenden 7 gr. kahve çekilir. Sıkıştırıldıktan sonra makineye takılır. Cam bardağa espresso indirilir. Bardağın 1/3 ’ü kadar olmalıdır. Cam bardaktaki espresso’nun üzerine sadece sıcak süt konulur ve kuki ile servis edilir.

cappuccino

CAPPUCCINO

Önce makinenin buhar çubuğu yardımı ile cezveye koyduğumuz soğuk süt köpürtülür. Köpürtülen cezvede ki süt bir kenarda dinlenmeye bırakılırken değirmenden 7 gr. kahve çekilir. Kaşıktaki kahve sıkıştırıldıktan sonra makineye takılır. Cappuccino fincanının 1/3 ’ü kadar kahve indirilir. Geri kalan fincandaki kısma 1/3 ’ü sıcak süt ve 1/3 ’ü köpük konulur. Üzerine rende çikolata veya toz çikolata konulabilir. Yanında kuki ile servis edilir.

 

 

ESPRESSO

ESPRESSO

Değirmenden 7 gr. kahve kaşığa alınır. Kaşığa alınan kahve bütün güçle preslenir. Kaşık makineye takılır. Espresso fincanı sıcak su ile haşlanır (fincan elle tutulamayacak kadar sıcak olmalıdır). Makineye takılan kaşığın düğmesine basılır. Espresso fincanının 2/3 ’ü kahve ile doldurulur. Yanına çifte kavrulmuş lokum, kuki ve su verilebilir.

 

 

 

 

viennese

VİENNESE

 

Cappuccino fincanı kullanılır. Çift taraflı kaşığa 14 gr kahve değirmenden alınır. Cappuccino fincanı sıcak su ile haşlanarak elle tutulmayacak kadar sıcak duruma getirilmelidir. Makinadan Cappuccino fincanının yarısına kadar kahve indirilir ve üzerine kremşanti sıkılır. Üzerine rende çikolata veya toz çikolata konulabilir. Yanına kuki ile servis edilir.

Related Posts

Leave a Comment

});