Kremalı Kahve

Kahve dünyada en çok sevilen sıcak içecekler arasında yer aldığı gibi ülkemizde de oldukça tercih edilmektedir. Çoğu kişi kahve içerek keyif yapalım tabiri ile uzun yıllardır bu geleneği de ülkemizde sürdürmektedir. Kahve günümüzde çok sayıda farklı çeşitleri ile sunulmakta ve değişik lezzetler ile tatlandırılmaktadır. Sizlerde farklı tatları seviyorsanız eğer kremalı kahve tercih edebilir dilerseniz kendinizde evinizde yapabilirsiniz. Bu konuda oldukça başarılı olabileceğiniz kremalı kahve yapımı içinde sayfamızdan gereken destekleri sizlere sunmaktayız.

gbfgnfg[ad#footer_mid]

Kremalı Kahve için Malzemeler ve Hazırlanışı

  • 3 çay kaşığı Türk kahvesi
  • 2 su bardağı süt
  • 2 tatlı kaşığı toz şeker
  • 1 su bardağı krem şanti
  • Çikolata rendesi ya da tarçın (süslemek için)

Türk kahvesi, süt ve şekeri cezvede kaynatın. Kaynadıktan sonra kaç adet istiyorsanız fincanlara paylaştırın  ve hazır olarak beklettiğiniz krem şantinizi fincanlara paylaştırın. Üzerine dilerseniz tarçın ya da çikolata rendelerini serpiştirerek süslemenizi tamamlayabilir ve sevdiklerinize farklı bir lezzet için ikramda bulunabilirsiniz. Kremalı kahve yapımı kolay olduğu kadar lezzeti de oldukça güzeldir. Çoğu kişi tarafından sevilen bir içecek olmasının yanı sıra kullanımlarınızda kahvenin taze olması lezzetini çok daha fazla arttıracaktır. Birçok farklı çeşitleri ile hazırlayabileceğiniz kahveler içerisinde püf noktaları da öğrenebileceğiniz ve bu konuda meslek sahibi olan kişilerin daha çok bilgi alabileceği kahve eğitimleri ile hazırlanışlarda farklılıklarda yaratabilirsiniz.

12[ad#footer_mid]

Türk kültüründe oldukça önemli bir yeri olan kahvenin çok sayıda kişi tarafından tercih edilmesinin yanı sıra farklı lezzetlerde sunulması da oldukça beğenilmektedir. Sizlerde evlerde yapabileceğiniz kahve çeşitleri hakkında araştırmalarınızı yaparak sayfamız üzerinden dilediğiniz tercihler için hazırlıklarınızı yapabilir, kendiniz ve dostlarınıza en güzel kahve tatlarını sunabilirsiniz.

Related Posts

Leave a Comment

});