Yöresel Kahve Tatları

Günümüzde sıklıkla tüketilen sıcak içecekler her zaman farklı tatlar ile kavuşmaktadır. Özellikle kahve ile değişim gösteren bir tat arıyorsanız yöresel alanlara yönelik kahveleri tercih edebilirsiniz. Sizlere sunulan sıcak içecekler arasında bulunan yöresel kahvelerin tatları tam anlamıyla sizlere göre olabilir. Bu durumda kahvelerin isimleriyle birlikte kendilerini de deneyebilirsiniz. Farklı bir içecek için her zaman çeşitli alanlara yönelmeniz sizlere sunulan avantajlar arasında yer alır.

11[ad#footer_mid]

Brasil Santos, düşük asidi ile yumuşak bir kahve olan yöresel kahve sizlere en iyi tatları sunabilir. Costa Rica Las Trojas balansı çok yüksek olan bir kahve olarak belirtilebilir ancak zengin meyvesi ile bu kahveyi çok seveceğinizden emin olabilirsiniz. Colombia Supremo, çiçeksi tatlar ile sizlere sunulan kahveler arasında yer alır. Bu durumda çiçeklerin kokularını artık içinizde hissedebileceksiniz. Kenia AA orta veya yüksek asidi ile ön plana çıkar. Kişi tercihlerine göre farklılık gösteren kahve sizlere yöresel bir tat ile sunulabilir. Indonesia Sumatra, asidinin çok düşük ancak meyve tadının yüksek olması kahve yerine sanki meyve suyu içiyormuş havası yakalayabileceksiniz. Guatemala Antiqua espresso gibi tüketilir. Asidi düşük ve içilme tadı aynı şarap gibi olacaktır. Ethiophia Sidamo, meyve ve çiçekli tatların ön plana çıkmasıyla her zaman en iyi keyfi yaşayabileceksiniz. Peru kahvesinde ise çok güçlü bir asit sizleri bekliyor. Kakao ve çikolatalı olarak yapılabilen kahve en iyi yöresel lezzetleri sizlere sunabilir.

14[ad#footer_mid]

Tercihlerinize bağlı kalarak ülkelerin yöresel kahveler kategorilerine göz atabilir, dilediğinizi seçebilirsiniz. Günümüzde sizlere hizmet veren birçok alanda bu tür yöresel içecekleri bulabileceksiniz. Farklı makineler ve farklı el emekleri ile en iyi kahveyi içmek istiyorsanız, doğru alanda olduğunuza emin olmanız gerekmektedir.

12[ad#footer_mid]

Related Posts

Leave a Comment

});